پرش به مطلب اصلی

فضای ذخیره‌سازی ابری

فضای ذخیره‌سازی ابری (Cloud Storage) پارس‌پک فضایی امن و دسترس‌پذیر را برای ذخیره‌سازی داده‌های حیاتی و مهم شما دراختیارتان قرار می‌دهد. در این مطلب می‌خواهیم نحوه کار با پنل فضای ابری پارس‌پک را به‌صورت کامل بررسی کنیم. برای شروع، بهتر است بدانید:

۱. فضای ابری پارس‌پک با پنل مدیریتی اختصاصی و پروتکل S3 آمازون و معماری Multi tenant ارائه می‌شود و می‌توانید به روش‌های مختلفی ازجمله پنل کاربری پارس‌پک یا AWS SDK به داده‌های خود دسترسی پیدا کنید.

۲. در کلود استوریج پارس‌پک می‌توانید فضای ذخیره‌سازی ابری مورد نظرتان را به‌صورت عمومی یا خصوصی انتخاب کنید. در نوع خصوصی فقط افراد با دسترسی مجاز می‌توانند به داده‌هایتان دسترسی پیدا کنند و با تمامی کاربران به‌اشتراک گذاشته نمی‌شود.

۳. برای اشتراک‌گذاری فایل‌ها با تمامی کاربران می‌توانید هنگام خرید فضای ابری، نوع باکت خود را از نوع عمومی انتخاب کنید. در این‌صورت فایل‌های موجود در فضای باکت ازطریق دامنه پیش‌فرض دردسترس کاربران قرار می‌گیرد. همچنین، با اتصال دامنه مورد نظرتان به کلود استوریج می‌توانید از آن برای دانلود فایل‌هایتان استفاده کنید.

۴. داده‌ها در فضای ذخیره‌سازی ابری پارس‌پک به‌دلیل استفاده از پروتکل S3 آمازون به‌صورت یک آبجکت (Object) یا شیء ذخیره می‌شوند و هر آبجکت یا همان فایل به یک «باکت» (Bucket) مربوط می‌شود.

۵. فضای ذخیره‌سازی شما با عبارت باکت تعیین می‌شود و باید نام منحصر‌به‌فردی را برای باکت‌هایتان انتخاب کنید. هر کاربر حداکثر می‌تواند ۱۰۰ باکت ایجاد کند و نام باکت فقط می‌تواند شامل حروف الفبای انگلیسی، اعداد، نقطه (.) و دش (-) باشد.

۶. تمامی فایل‌های بارگذاری‌شده در فضای ابری پارس‌پک درون فضایی به‌نام باکت (Bucket) قرار می‌گیرند.

۷. درصورت نیاز به فضای ذخیره‌سازی جدید باید اقدام به خرید باکت جدید کنید.